Význam příjmení Šmolík/ Šmolíková

Text dotazu

Jaký je význam příjmení Šmolík/Šmolíková? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Šmolík, Šmolíková vzniklo stejně jako příjmení Smolík nejspíše ze slovesa smolit = špinit.

Pro zajímavost uvádíme, že v roce 2011 žilo v České republice, dle serveru www.kdejsme.cz, 680 osob s příjmením Šmolík, Šmolíková. Z toho 327 mužů a 353 žen. Nejčastěji pak v Plzni, Rokycanech, Praze či Nýřanech.