Význam příjmení

Text dotazu

Význam a původ příjmení Hucek

Odpověď

Dobrý den,

bohužel v žádné z příruček vysvětlujících původ jmen, které máme k dispozici, se slovo Hucek nenachází. Jedinou zmínku jsme objevili v knize O českých příjmeních, kde se uvádí, že Hucek patří do skupiny příjmení tvořených zdrobnělinami ze jmen s příponami obsahujícími -c, -č, -k. Doporučujeme Vám obrátit se na Jazykovou poradnu Ústavu pro jazyk český AV ČR

www.ujc.cas.cz

Zdroje:

Beneš, Josef, 1902-1984

O českých příjmeních / Josef Beneš. -- 1. vyd. -- Praha :

Nakladatelství Československé akademie věd, 1962. -- 355, [1] s. ;

8°. -- (Studie a prameny ; Sv. 14) (Práce ČSAV)

Beneš, Josef, 1902-1984

O českých příjmeních : Rejstříky / Josef Beneš ; sestavila Věra

Doležalová. -- Praha : Academia, 1970 (ST 05). -- 203, [1] s. ; 8°.

Moldanová, Dobrava, 1936-

Naše příjmení / Dobrava Moldanová. -- 1. vyd. -- Praha : Mladá

fronta, 1983 (Mír 3). -- 289 s. ; 21 cm. -- (Malé encyklopedie ; Sv.

16). -- (Váz.) : 26 Kč

Mates, Vladimír, 1933-

Jména tajemství zbavená : malá encyklopedie 250 nejčastějších

příjmení / Vladimír Mates. -- Vyd. 2. -- Praha : Epocha, 2002. --

319 s. ; 21 cm. -- ISBN 80-86328-10-4 (váz.)