Vývoj školného v zemích EU - literatura

Text dotazu

Dobrý den, píši bakalářskou práci na téma "Vývoj školného v zemích EU" mohli byste mi prosím doporučit nějakou literaturu? Zatím pracuji pouze s knihou České vysoké školství: na cestě od elitního k univerzálnímu vzdělávání 1989-2009.
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

 K Vašemu tématu uvádíme příklady záznamů, které jsme získali zadáním klíčových slov do báze NKC Národní knihovny, http://www.nkp.cz, záložka Katalogy a databáze :

-[Č.záznamu: 001793733]

 Financování vysokého školství / Václav Urbánek. -- Vyd. 1.. -- Praha : Oeconomica, 2007. -- 163 s. : il.

-[Č.záznamu: 000305097]

 Integrace vysokého školství v Evropské unii a česká vysokoškolská politika : [studie výsledků výzkumu provedeného na základě grantového úkolu MŠMT ČR / řešitel grantu Oto Roth]. -- Praha : Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky : Centrum pro studium vysokého školství, 1997. -- 154 s. ;

-[Č.záznamu: 001629486]

 České vysoké školství na křižovatce : investiční přístup k financování studia na vysoké škole v sociologické reflexi / Natalie Simonová (ed.) ; Petr Matějů (vedoucí projektu), Nicholas Barr ... [et al.]. -- Praha : Sociologický ústav Akademie věd ČR, 2005. -- 263 s. : il.

-Č.záznamu: 001301524]

 Rozvoj veřejných vysokých škol, finanční podmínky a předpoklady : závěrečná zpráva projektu / Jaroslava Durčáková ... [et al.]. -- 1. vyd.. -- V Praze : Oeconomica, 2003. -- 19 s. ;

-[Č.záznamu: 000654042]

 České vysoké školy a veřejné finance / Helena Vomáčková. -- Vyd. 1.. -- Ústí nad Labem : Univerzita J.E. Purkyně, 1998. -- 146 s.

-[Č.záznamu: 000998258]

 Aktuální problémy integrace České republiky do Evropské unie : EU-monitoring. -- V Praze : Vysoká škola ekonomická, 2001. -- 163 s.

-[Č.záznamu: 001527015]

 Čerpáme finanční zdroje Evropské unie : praktický průvodce / Šárka Vilamová. -- 1. vyd.. -- Praha : Grada, 2005. -- 200 s. :

-[Č.záznamu: 001472124]

 Strukturální fondy EU a jak na ně [elektronický zdroj] / Centrum pro komunitní práci. -- Verze 12-03. -- Vilémov : Nadace pro mezinárodní studie, 2003. -- 1 CD-ROM :

-[Č.záznamu: 001627267]

 Aktuální praktický průvodce čerpáním finančních prostředků a podpůrné pomoci z programů státní podpory a Evropské unie na CD [elektronický zdroj] / [Vladimír Kokoška a kolektiv autorů]. -- Praha : Dashöfer, 2004-. --    CD-ROM

-[Č.záznamu: 001121960]

 Dvacet let reforem vysokého školství v Evropě po roce 1980 / [přeložila Jana Klepetářová]. -- Praha : Ústav pro informace ve vzdělávání : DIS-Eurydice Unit, 2001. -- 182 s. ;

-[Č.záznamu: 002030371]

 Současná Evropa. -- Praha : Oeconomica, 2009-.

Užitečné odkazy :

http://europa.eu/pol/educ/index_cs.htm

http://www.msmt.cz/mezinarodni-vztahy/evropske-skoly