Vývoj ošetřovatelství amputací

Text dotazu

Dobrý den, prosila bych o články nebo knihy o vývoji ošetřovatelství amputací.

Odpověď

Vážená paní Rojíková,

zasíláme Vám několik citací zdrojů k zadané problematice z katalogu knihovny NCO NZO a katalogu NLK. Pokud požadujete podrobnější zpracování tématu, požádejte si prosím o vypracování rešerše. Formulář žádosti naleznete na stránkách NCO NZO - KNIHOVNA.  http://www.nconzo.cz/web/guest/resersni-sluzby

PORTER, Roy. Dějiny medicíny: od starověku po současnost.  2. vyd. v českém jazyce. Praha: Prostor, 2013. ISBN 978-80-7260-287-2.

 NEJEDLÝ, Aleš. Základy replantační chirurgie. 1. vyd. Praha: Grada, 2003. ISBN 80-247-0315-7.

TALPOVÁ, Eva. Rehabilitace u klienta po amputaci dolních končetin. Sestra, 2011, roč. 21, č. 6, s. 39-41. ISSN 1210-0404.

  JUSTOVÁ, Magdalena. Ošetřovatelská péče o pacienty po amputaci. Ošetřovatelství, 2000, roč. 2, č. 1/2, s. 39-40. ISSN 1212-723X.

MOROVICSOVÁ, Eva. Historické korene vývoja chirurgického ošetrovatel'stva. Ošetrovatel'stvo a pôrodná asistencia, 2011, roč. 9, č.2, supl. s.I-III. ISSN1336-183X.

HLINKOVÁ, EDITA, Jana MICHÁLKOVÁ  a Jana Nemcová. Manažment ošetrovania pacienta po amputácii dolnej končetiny.  Ošetrovatel'stvo a pôrodná asistencia, 2011, roč. 9, č.2, supl. s.V-VIII. ISSN1336-183X.