vývoj českého seriálu

Text dotazu

Dobrý den,
píši bakalářskou práci na téma Vývoj českého seriálu na obrazovce ČT a komerčních televizí Nova a Prima. Potřebuji k tomu nutně sehnat vhodné knihy. Mohli byste mi prosím doporučit knihu, která se zabývá seriály nebo jejich tvůrci? Pokud možno mimo knih, které se mi podařilo najít: MOC Jiří, Seriály od A do Z, SMETANA Miloš, Televizní seriál a jeho paradoxy a MATĚJKOVÁ Jolana, Jaroslav Dietl- tajemství vypravěče

Odpověď

Dobrý den,

K Vašemu dotazu uvádíme příklady záznamů o literatuře z báze NKC Národní knihovny, http://www.nkp.cz :

[Č.záznamu: 000978770]

Seriál : všechno o světě seriálů. -- Praha : Mona Praha, 2000-2002. -- 3 sv. ; 28 cm

[Č.záznamu: 002010897]

Tvůrčí psaní pro každého. 3, Co je to televize?, dramatická tvorba, zábavná tvorba / Markéta Dočekalová. -- 1. vyd.. -- Praha : Grada, 2010. -- 174 s. ; 24 cm

[Č.záznamu: 002387715]

Moje cesta Zdivočelou zemí, aneb, S čerty nebyly žerty / Jakub Wehrenberg, Hynek Bočan. -- Vyd. 1.. -- Praha : Česká televize, 2012. -- 165 s. : il. (převážně barev.), portréty, faksim. ; 25 cm Obsahuje bibliografii

[Č.záznamu: 002473705]

České televizní krimi série a jejich žánrové souvislosti (1989-2009) / Jakub Korda. -- 1. vyd.. -- Olomouc : Univerzita Palackého v Olomouci, 2012. -- 231 s. : il. (převážně barev.) ; 24 cm

[Č.záznamu: 001637725]

Úvod do studia televize / Jakub Korda. -- 1. vyd.. -- Olomouc : Univerzita Palackého, 2005. -- 77 s. ; 30 cm

Doporučujeme také obrátit se na knihovnu FAMU, http://www.amu.cz/cs/info-sluzby/knihovny-amu/knihovna-famu.