Vývoj cen komodit a jejich vliv na makroagregáty

Text dotazu

Dobrý den, k BP bych potřebovala poradit s vhodným výběrem literatury na téma Vývoj cen komodit se zaměřením na jejich vliv na makroagregáty. Kromě toho bych potřebovala dobrou literaturu k ekonometrické VAR-model na základě kterých mam vypracovat praktickou část BP.

Odpověď

Dobrý den,

k Vašemu dotazu: agregátní hospodářství jako takové spadá do oblasti makroekonomie,  tedy včetně HDP, HNP, ND, ale i inflace, nezaměstnanost, platební bilance apod. Z hlediska vyhledávání bych se tedy zaměřila především na oblast makroekonomie, kterou máme, co se týká monografických publikací, bohatě zastoupenou, včetně nejnovějších zahraničních titulů,  (zasílám v příloze krátkou rešerši z makroekonomie, včetně některých publikací o komoditách nebo HDP).
Souvislosti, které Vás zajímají a jsou obsahem Vaší práce, tj. (vývoj cen komodit a jejich vliv na makroagregáty), budou zřejmě taktéž tématem těchto monografií, ale jejich specifičnost mi nedovoluje přesné doporučení konkrétního titulu.
Taktéž nejnovější vydání Holmanovy Ekonomie (2-1362.920) obsahuje kapitolu Agregátní poptávka, agregátní nabídka a potenciální produkt.
Dostupnost titulů lze zjistit prostřednictvím online katalogu: http://vufind.mzk.cz

Pokud by Vás zajímaly zahraniční články v plném textu, jistě lze použít databázi Ebsco a Proquest, kde lze tyto články vyhledat a stáhnout, pokud jste registrovaným čtenářem MZK (i vzdáleným přístupem), případně zadat rešerši nebo požádat o osobní konzultaci pro práci s těmito databázemi.
http://www.mzk.cz/katalogy-databaze

Přikládám i některé články z ANL články v českých novinách a časopisech.

Přílohy