vysvětlení pojmu Regesta Bohemiae et Moraviae

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o vysvětlení
pojmu Regesta Bohemiae et Moraviae. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

latinsky Regesta,-orum, znamená záznamy, soupisy; Kniha s opisy nebo výtahy archivních dokumentů; např. Regesta diplomatica = Kniha politických listin

zdroj: KÁBRT, Jan et al. Latinsko-český slovník. Praha: Státní pedagogické nakladatelství, 1996. Str. 361. ISBN 80-04-26657-6.

Regesta Bohemiae et Moraviae znamená tedy Kniha, soupis dokumentů Čech a Moravy.