výsledky soudu

Text dotazu

Po létech se nemohu dopátrat, jak dopadl soud s ing. Matějkou a spol. Neznáte výsledek nebo místo kde jej najdu.
Děkuji předem!

Odpověď

Dobrý den,

knihovny nedisponují žádnými přehledy soudních rozhodnutí jednotlivých případů.
Doporučujeme Vám obrátit se na soud, kde byl případ projednáván, zde zjistíte nejpřesnější informace ohledně rozsudku a další podrobnosti.

Pokud by se měla knihovna nějakým způsobem angažovat ve smyslu vyhledávání v denním tisku (to jediné se nabízí), musíte uvést přesné informace, kde se soud konal, v jakém časovém období, název kauzy atd. Tato služba ověřování / vyhledávání informací přímo v tisku je však placená v souladu s ceníkem služeb knihovny http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_cenik.htm čl.
8.4 a trvá cca do měsíce (upozorňujeme, že prohledávání v tisku je časově velmi náročné, cena se odvíjí od přesnosti dodaných informací).
Zkusili jsme zadat kombinace hesel Matějka soud? rozsudek do báze ANL (články v českých periodikách 1991-2011) a báze Anopress (licencovaná báze), bez úspěchu - buď nebyly nalezeny žádné záznamy nebo bylo nalezeno velké množství odkazů a nelze identifikovat, o jaký případ se jedná.