Výroční zprávy středních škol

Text dotazu

Výroční zprávy středních škol, vydávané v letech 1850-1948, představují specifický informační pramen. Podle některých knihovníků jsou stále vyhledávané i zahraničními badateli (též pro své odborné statě). Jejich fondy jsou např. v NK, VKOL, MZK, PNP; soupisy vydal PNP a VKOL. Marně ale hledám nějakou literaturu o nich (našel jsem jen: Koleška, Z.: Publikace entomologických prací ve výročních zprávách středních škol českých zemí. Dějiny věd a techniky, 26, 1993, č. 1, s. 9-22). Nevíte o něčem dalším?

Odpověď

K tématu výročních zpráv jsme v našich zdrojích nezjistili žádnou sekundární literaturu (kromě soupisů). Znáte soupis vydaný v Přerově (viz záznam níže)?
Nevíme, nakolik pracujete s katalogy Národní knihovny. V naskenovaném Generálním katalogu (www.katif.cz) jsou výroční zprávy středních škol řazeny ve zvláštním oddílu, měl by to být poměrně kvalitní soupis (viz Generální katalog I, zásuvka Z-Ž (!), Výroční zprávy...).

O tématu pravděpodobně žádná literatura dosud vydána nebyla, možná byste ale nějaké další informace získal u níže uvedených pedagogických institucí (pokud s nimi již nejste v kontaktu).

Pedagogické muzeum J. A. Komenského: http://www.pmjak.cz/ Národní pedagogická knihovna Komenského. http://www.npkk.cz/
*****

Hýbl, František, 1941-

Výroční zprávy obecných, měšťanských, středních, učňovských (pokračovacích) a vysokých škol, studentských, učitelských a vzdělávacích spolků uložené ve sbírkovém fondu pracoviště dějin moravského školství a komeniologieVlastivědného ústavu v Přerově : Soupis : Archivní a muzejní stud. pomůcka / Zprac. František Hýbl. -- Přerov : Vlastivědný ústav, 1977 (Nový Jičín : Dílna umělecké grafiky Vlastivěd. ústavu). -- 263, [1] s. ; 8°

Rejstřík měst ČSSR a zahraničních měst -- Pro vnitř. potřebu -- 250 výt.

* Školy moravské - zprávy výroční - seznamy

Signatury: * II 079878 (NKF archivní exemplář), 54 F 34017