výraz \"bo\"

Text dotazu

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, co znamená výraz \"bo\". Je to zkrácenina ze slova \"nebo\"? Často se s tím setkávám na internetu. Před děkuji za osvětlení.

Odpověď

Dobry den, vyraz "bo" znamena narecni vyraz (tvar) spojky nebot. Vyskytuje se napr. v dile spisovatele Bezruce, Preissove).
Pouzity zdroj:
Slovnik spisovneho jazyka ceskeho. D.1. A - G. - Praha: Academia, 1989. S.141.