výpůjčka České slovo, rok 1920

Text dotazu

Nejsem v Národní knihovně ČR registrovaná. Ráda
bych si do Všeobecné studovny vypůjčila na sobotu 23.10. noviny České slovo,
**00733268**, rok 1920, ročník 12 (červenec-září, říjen-prosinec), Mf C
006181 a Mf C 006182. Noviny jsou skladem v Poškozeném fondu Hostivař. Je
prosím možné zaregistrovat se až v sobotu přímo na místě ve studovně a mít
tam již noviny připravené? Nemám bohužel možnost dostat se do knihovny jindy
než o víkendu (kvůli registraci), v Hostivaři není v sobotu otevřeno. Co
musím pro možnost výpujčky dále učinit? Předem děkuji,

Odpověď

Dobrý den,

České slovo již bylo zmikrofilmováno a půjčuje se pouze jako mikrofilm do Studovny periodik či Studovny přírodních a společenských věd v Klementinu.

Ve zmíněných studovnách jsou umístěny čtečky mikrofilmu. K dispozici zde je i speciální počítač se čtečkou, který umožňuje tisk z mikrofilmu. Obě studovny jsou otevřeny i v sobotu. Studovna periodik od 9.00 do 14.00, Studovna přírodních a společenských věd od 9.00 do 19.00.

Nejprve je třeba se registrovat v Hale služeb (So 9.00 - 19.00). Cena roční registrace je 100,- (+ 10,- Kč za vyřízení čtenářského průkazu). S pomocí ID a hesla uvedeného na průkazce si poté můžete přes Online katalog Národní knihovny (NKC) (http://aleph.nkp.cz/cze/nkc ) potřebné mikrofilmy objednat do jedné ze zmíněných studoven (po rozkliknutí exemplářů u záznamu o periodiku v katalogu NKC kliknete v levé části na "objednat", vyplníte ID a heslo (čárový kód), vyberete studovnu a potvrdíte). Doba expedice exemplářů ze skladiště je 2 - 3 hodiny.

Pokud je pro Vás 2-3 hodinová čekací lhůta z nějakého důvodu nevyhovující, můžete zkusit kontaktovat pracovníky Informací

(http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_hala_sluzeb.htm ) či vybrané studovny (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Studovny&submenu3=53 ), zda by Vám mikrofilmy předem do jedné ze zmíněných studoven nepřipravili.