vynálezy z roku 1910-1935

Text dotazu

Jaké jsou důležité vynálezy z let 1910-1935?

Odpověď

Dobrý den,

jelikož Váš dotaz vyžaduje velmi obsáhlou odpověď, která není v možnostech služby Ptejte se knihovny, vypisujeme Vám pouze některé z vynálezů. Mnoho dalších zajímavých informací k této problematice naleznete v níže doporučené literatuře.

1910- společnost Hamilton Beach vyrobila první mixér na potraviny.
1912- C.Belling sestrojil první účinná elektrická kamna.
1918- P.Langevin spolu se svým týmem vyrobil sonar, známý také pod označením ultrazvukový lokátor, který se stal nedílnou součástí vybavení ponorek a lodí.
1923- A.Large vyrobil první elektrickou konvici.
1926- R.Goddard poprve uspěšně vyzkoušel raketu na tekuté palivo.
1927- společnost I.G.Farbenindustrie uvedla první ručně vyrobený kaučuk z ropy.
1930- W.Chalmers vyrobil plexisklo, plastické sklo z kyseliny akrylové.
1935- W. Carothers si nechal patentovat nylon, u nás známý též jako silon.

Použitá literatura:
Vynálezy a objevy / Struan Reid ; překlad [z angličtiny] Ladislav Buzek, Ivo Buzek ; [ilustrace Guy Smith ... et al.]. -- Ostrava : Blesk, 1994. -- 128 s. : barev. il. ; 22 cm

Věda a technika v datech : XX. století - objevy a vynálezy / [z anglického originálu ... přeložili Zdeněk Drozd a Gabriela Hyková]. -- 1. vyd.. -- Praha : Albatros, 2003. -- 240 s. : barev. il., portréty ; 30 cm

http://www.21stoleti.cz/view.php?cisloclanku=2005021809