Výklad názvů městských částí Plzně

Text dotazu

Kde je možné vyhledat původ názvů městských plzeňských částí?

Odpověď

Výklad názvů městských částí Plzně - původně samostatných obcí, naleznete např. v publikacích:
PROFOUS, Antonín. Místní jména v Čechách : jejich vznik, původní význam a změny. Praha : Československá akademie věd, 1949-1957. 4 sv.
SVOBODA, Jan; ŠMILAUER, Vladimír. Místní jména v Čechách. Díl 5, Dodatky k dílu Antonína Profouse : jejich vznik, původní význam a změny Praha : Československá akademie věd, 1960. 673 s.
PROFOUS, Antonín. Jazykový výklad místních jmen v plzeňském hejtmanství. [Plzeň] : 1914. 71 s. Zvláštní otisk ze Sborníku měst. histor. musea v Plzni, č. 3, 1914.
Všechny uvedené publikace jsou k dispozici k prezenční (do studoven) nebo absenční výpůjčce (domů) a je možné si je rezervovat prostřednictvím katalogu http://aleph.svkpl.cz v případě, že jste držitelkou platného ročního čtenářského průkazu.