Vydávání elektronického časopisu

Text dotazu

Vážená poradno, chtěl bych začít vydávat elektronický (bez tištěné verze) odborný časopis. Nemohu ale najít jakékoliv podrobnější informace, případně co všechno musí odborný elektronický časopis splňovat aby mohl být vydáván. Jediné co jsem nalezl byl Tiskový zákon a Evidence periodického tisku. Tyto dokumenty se ale jmenovitě neobracejí k elektronickým časopisům. Dále obsahují části, jako například §9 Povinné výtisky, které nemohu splnit, protože časopis nebude tištěn apod. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobry den,

ani nám se nepodařilo nalézt bližší informace, které by se týkaly podmínek vydávání elekotronických časopisů, Váš dotaz jsme konzultovali i s Oddělením periodik NK ČRR. I na stránkách Českého narodního střediska ISSN je uvedeno, že zákon c. 46/2000 Sb., který upravuje  povinnosti vydavatelů tištěného periodického tisku, nezmiňuje žadné povinnosti v případě vydávání e-časopisu (http://www.techlib.cz/cs/325-souvisejici-predpisy/).
Pokud byste měl zájem o přidělení  ISSN, více informací naleznete na http://www.techlib.cz/cs/318-issn-pro-on-line-pokracujici-zdroje/