Vrchlický: Na Milešovce

Text dotazu

Dobrý den, studuji v Ústí nad Labem Jednooborovou češtinu a mám napsat seminárku o Jaroslavu Vrchlickém, mám se především zabývat básněmi Tři návštěvy na Řípu a Modlitbou na Řípu, Na Milešovce, ale tu jsem bohužel nenašla v žádné publikaci. Prosím Vás tedy o radu, kde bych báseň mohla najít.

Odpověď

Dobry den, basen   Na Milesovce vysla  ve sbirce Dojmy a rozpravy v roce 1880 nakladem J. Otty. Overeno v:

VRCHLICKY, Jaroslav. Dojmy a rozmary. Praha: J. Otta,  [1897]. Signatura NK CR 54 G 2087/IV.

- basen Tri navstevy na Ripu vysla v roce 1900 a byla zahrnuta do sbirky Bodlaci z Parnasu. Overeno v:

 VRCHLICKY, Jaroslav. Bodlaci z Parnasu.  Praha: Statni nakladatelstvi krasne literatury a umeni, 1961. Signatura NK CR 54 H 18497/19

- basen Modlitba na Ripu je zahrnuta do sbirky Selske balady. Overeno v:

 VRCHLICKY, Jaroslav. Selske balady. Praha: Melantrich, 1951. Signatura NK CR  54 K 18735.