vrch v Javornickém výběžku

Text dotazu

Dobrý den,
potřebovala bych zjistit, jestli existuje, a pokud ano, tak jak se jmenuje, a kde přesně leží, vrch v Javornickém výběžku, který se dříve nazýval Sandberg?
Našla jsem několik vrchů a kopců s původním názvem Sandberg dnes Písečný vrch, ale žádný se nenachází v Javornickém výběžku.
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
bohužel se nám nepodařilo najít odpověď na vaši otázku. Naše dostupné zdroje Písečný vrch (Sandberg) neuvádějí, (pouze obce s názvem Písečná) a vyhledávače na internetu nalézají „Písečné vrchy, hory, kopce“ jen v jiných lokalitách.
Vzhledem k tomu, že jsou poblíž Jeseníky, doporučujeme obrátit se na informační centrum města Jeseník nebo Javorník http://www.mestojavornik.cz/index.php?id=boruvkova_hora.html.
Následující odkaz zmiňuje obec Písečnou, je možné, že vrch nad obcí se jmenuje Písečný, ale to je jen naše domněnka.
http://www.jeseniky.net/index.php?obl=4&kat=11

„Rozhledna na Borůvkové hoře, zřícenina hradu Rychleby a skalní vyhlídka Čertovy kazatelny, oboje v Račím údolí, zámek Jánský Vrch na Javorníkem, muzeum Karla Ditterse z Dittersdorfu v Javorníku, Venušiny misky na Smolném u Vidnavy, historické náměstí ve Vidnavě, zřícenina hradu Klatenštejn, klášter a hřbitov řádových sester v Bílé Vodě (památník komunistické perzekuci ženských řeholních řádů). Nedaleko Bílé Vody - skalní vyhlídka Vysoký kámen. V celé oblasti je řada zatopených lomů vhodných ke koupání - Pelnář v Uhelné, Vycpálek ve Vápenné, Rampa u Vidnavy a řada dalších. U Javorníka, v Zálesí, Vápenné, Supíkovicích a Velkých Kuněticích jsou pozůstatky vápenek. U Písečné jsou jeskyně Na Špičáku.“

Domníváme se, že váš dotaz je součástí nějaké školní úlohy nebo soutěžní otázky. Podle pravidel služby Ptejte se knihovny takové dotazy většinou nezodpovídáme, viz https://www.ptejteseknihovny.cz/o-sluzbe/pravidla
Referáty a otázky ke zkouškám
„Nežádejte od nás, abychom vypracovali vaše referáty, úkoly a jiné školní úlohy, taktéž nezodpovídáme otázky různých kvízů a testů. Rádi vám ukážeme, jak vyhledat literaturu k danému tématu, uvedeme základní tituly z našich fondů, ale nečekejte více.“