von Sachsenfeldové

Text dotazu

Dobrý den chtěl bych se dozvědět vše co jde o
baronském rodu von Sachsenfeldů děkuji.

Odpověď

Dobry den,
bohuzel se nam nepodarilo najit o baronskem rode Sachsenfeldu mnoho informaci.
Vami hledane jmeno rodu se nenachazi v zadnych nam dostupnych priruckach.
Pouze nize uvedeny zdroj zminuje saske rody, viz citovany text

"..vetsinu aristokratu z oblasti dnesnich spolkovych zemi Saska a Durynska., jejichz rodove majetky se po roce 1945 dostaly do sfery vlivu sovetske okupacni zony a byly vyvlastneny. Mnozi potomci nekdejsich vladnoucich dynastii museli zacinat zase uplne od zacatku a jen zridka na sebe na verejnopsti upzornovali.
Pritom stare Durynsko patrilo k tem zemim Nemeckeho cisarstvi, kde sidlilo nejvic panujicich slechtickych rodu. Temer vsechny staty v teto casti nemecka vznikly rozdelenim dedickych podilu rodu Wettinu. Byla mezi nimi mala a jeste mensi vevodstvi jako Sasko-Eisenberg,Sasko-Weissenfels nebo sasko-Saalfeld, ktera zustavala samostatna nekdy jen po jednu nebo dve generace panovniku a pak byla znovu pohlcena bohatymi bratranci...."
Zdroj:ZIEHR, Wilhelm. Evropske slechticke rody.Praha: Grafoprint-Neubert, 1996.

Následujici odkaz na webove stranky Vam nabizi cast genealogie se jmenem Sachsenfeld. Jedna-li se o rod, ktery hledate, nedokazeme posoudit.
http://www.geneall.net/D/per_page.php?id=147481

AhnentafelNachname     Friedrich Ludwig, Graf zu Solms-Laubach-Sachsenfeld

* Königsberg 02.09.1708 + 27.09.1789
Eltern
Vater: Otto Heinrich Wilhelm, Graf zu Solms-Laubach-Wildenfels * 16.05.1675
Mutter: Helene Dorothea, Truchsessin von Waldburg * 04.05.1680 Heiraten Kievv 1739 Luise Dorothea von Münnich * 30.09.1710

Kinder
Sophie Amalie Luise zu Solms-Laubach * 27.07.1751 Christoph Friedrich Heinrich zu Solms-Laubach-Sachsenfeld * 26.12.1741 Charlotte Wilhelmine von Vietinghoff-Scheel Ludwig Ernst zu Solms-Laubach * 02.04.1743 Otto Wilhelm zu Solms-Laubach * 30.07.1744 Christian August zu Solms-Laubach * 05.09.1748 Titel Grafen von Sachsenfeld Grafen von Solms Grafen von Tecklenburg

Doporucujeme Vam obratit se na cleny  Ceske genealogicke a heraldicke
spolecnosti v Praze   http://www.genealogie.cz/, kteri by vam mohli pomoci.

Dalsim zdrojem informaci by mohl byt  Narodni archiv CR  http://www.nacr.cz/ nebo Ceska archivni spolecnost  http://www.cesarch.cz/default.aspx.