Vliv hudby na umění

Text dotazu

Dobrý den,
ráda bych se zeptala na vhodnou literaturu pro vypracování seminární práce na téma, hudba v malířství nebo v literatuře do konce 18. století.
Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

k Vašemu tématu "hudba v malířství" jsme v bázi NKC Národní knihovny http://www.nkp.cz, nalezli následující záznamy o knihách:

- [Č.záznamu: 000671500]
Hudba v malířství / Úvod a poznámky Lawrence Hawarda ; [Přeložila z angličtiny Hana Šnajdrová]. -- Praha : Vladimír Žikeš, 1948. -- [7] s. :
- [Č.záznamu: 001475109]
Katalog der Bilder zur Musikgeschichte in Österreich. Teil 1, bis 1600 / Walter Salmen. -- Innsbruck : Helbling, 1980. -- 240, 53 s.
- [Č.záznamu: 001336015]
Musik nach Bildern : Programmbezogene Komponieren im 19. und 20. Jahrhundert / Monika Fink. -- Innsbruck : Helbling, 1988. -- 328 s
- [Č.záznamu: 000752202]
Umění = [The Arts] : malířství, sochařství, architektura, hudba a tak zvaná menší umění / napsal a ilustroval Hendrik Willem van Loon ; [autorisované vydání z angličtiny přeložila Zdeňka Horká]. -- Praha : Václav Petr, 1939. -- 602, [I] s
- [Č.záznamu: 001818090]
Typologie des Musikerporträts in Malerei und Graphik : das Bildnis des Musikers ab der Renaissance bis zum Klassizismus / Karoline Czerwenka-Papadopoulos. -- Wien : Verlag der Österreichischen Akademie der Wissenschaften, 2007. -- 2 sv. (203, 278 s.)
-[Č.záznamu: 000752202]
Umění = [The Arts] : malířství, sochařství, architektura, hudba a tak zvaná menší umění / napsal a ilustroval Hendrik Willem van Loon ; [autorisované vydání z angličtiny přeložila Zdeňka Horká]. -- Praha : Václav Petr, 1939. -- 602, [I] s.
-[Č.záznamu: 000671500]
Hudba v malířství / Úvod a poznámky Lawrence Hawarda ; [Přeložila z angličtiny Hana Šnajdrová]. -- Praha : Vladimír Žikeš, 1948. -- [7] s.
 -[Č.záznamu: 000123023]
Hudba a výtvarné umění / Jarmila Doubravová. -- 1. vyd.. -- Praha : Academia, 1982. -- 111 s Knihy je možné vypůjčit si na základě průkazu čtenáře Národní knihovny, http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Pro_uzivatele_a_navstevniky&submenu2=16.
V otázce  literatury ve spojení s hudbou, bychom potřebovali blíže specifikovat Váš dotaz. Nejedná se např. o literární předlohy k libretům oper?

další internetové odkazy:
http://www.odmaturuj.cz/umeni/baroko-odev-hudba-architektura-malirstvi/
http://cs.wikipedia.org/wiki/Baroko