Vladimírova ulice v Nuslích

Text dotazu

Po kom je pomenovaná Vladimírova ulice Nusle Praha?

Odpověď

Ulice Vladimírova je pojmenována podle kyjevského knížete Vladimía I. Svjatoslavoviče (zemřel 1015).

Vladimír přijal v roce 988 křesťanství a rozšířil území Kyjevské Rusi.

Ulice nese toto jméno od doby vzniku v roce 1898. V Nuslích, kde se nachází, nese pojmenování po slavných historických osobnostech i řada dalších ulic.

Viz:

Pražský uličník : encyklopedie názvů pražských veřejných prostranství. 2. díl, O-Ž / Marek Lašťovka ... [et al.], Praha : Libri, 1998

Stehlíkův historický a orientační průvodce ulicemi hlavního města Prahy / red. [a doslov] Franta Žáček, František Stehlík ; ilustroval Fr. Žáček ; [předmluvu napsal J. Pešek], Praha : Stehlík, [1929?]