vitamin B6

Text dotazu

K čemu je důležitý?
Kde je obsažen?
Jaká je doporučená denní dávka?

Odpověď

Dobrý den,

o vhodnosti  vitamínů a určení denních dávek by asi bylo lepší promluvit s lékařem. Obecné informace, které Vám může poskytnout služba Ptejte se knihovny, nemusí být vždy ověřené lékaři (nebo např. dietology nebo odborníky na zdravou výživu) a proto spolehlivé.

Z našich zdrojů doporučujeme např. tyto knihy:

Oberbeil, Klaus, 100 tipu jak omladnout : [tipy na celkovou regeneraci organismu : detoxikace, zdrava strava, vitaminy : jak si udrzet mlady a svezi vzhled] / Klaus Oberbeil ; [preklad Zlata Zvolankova]. -- Vyd. 1.. -- Brno : Computer Press, 2006. -- 138 s. ; 21 cm. -- (Zdravi pro kazdeho). ISBN 80-251-0983-6 (broz.)

      * pece o zdravi

      * zdravy zivotni styl

      * zdrava vyziva

      * pece o vzhled

      * prirucky

Jordan, Vaclav. Antioxidanty : zazracne zbrane : vitaminy, mineraly, stopove prvky, aminokyseliny a jejich vyuziti pro zdravy zivot / Vaclav Jordan, Marie Hemzalova. -- Vyd. 1.. -- Brno : Jota, 2001. -- 153 s. ; 20 cm. -- (Jak na to) ISBN 80-7217-156-9 (broz.)

      * zdrava vyziva

      * antioxidanty

      * vitaminy

      * stopove prvky

      * prirucky

Další odkazy:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Vitam%C3%ADn_B6

http://www.ordinace.cz/clanek/vitamin-b6-pyridoxin/