Video - škola kry na akordeon

Text dotazu

Ráda bych sehnala video (kaseta, DVD) - s návodem hry na akordeon.

Odpověď

Dobrý den,

bohuzel se nam nepodarilo nalezt informace o existenci vyukoveho videa pro akordeon. V katalogu NK CR (http://sigma.nkp.cz/cze/nkc) se nachazi zaznam publikace, ale predpokladame, ze jde spise o vyuku hry na foukaci harmoniku:
MERTA, Vladimir. Folk-bluesova kytara a harmonika : 45 triku a 33 cviceni na trihodinove VHS videokazete : vse o folku, co jste chteli vedet a stydeli se zeptat. Praha : Artem-Merta, 1992. 55, 31 s. ISBN 80-9009631-X.
NK CR doplnuje sve fondy v oblasti caske produkce prevazne na zaklade prava povinneho vytisku (Zakon c. 37/1995 Sb. O neperiodickych publikacich - http://www.nkp.cz/pages/weba_zakonpv_neper.htm). Audiovizualni dila bohuzel nejsou predmetem povinneho vytisku a v NK CR je ani cilene do sveho fondu nedoplnuje formou nakupu. Doporucovali bychom Vam konzultovat Vas dotaz bud primo v nektere hudebni skole, ktera vyucuje hru na akordeon, nebo u specializovaneho prodejce hudebnin a materialu pro hudebniky.