veřejná knihovna (zrušení)

Text dotazu

Jak postupovat, abychom zrušili statut veřejné knihovny?

Odpověď

Postupujte následovně:
1) Rozhodnutí, že dále bude fungovat knihovna jako soukromá, resp. uzavřená veřejnosti, ve Vašem případě musí učinit provozovatel, její statutární orgán. Asi správní rada, nebo ředitel? To už Vaše vedení bude vědět podle zakládací (zřizovací) listiny.
2) Takové rozhodnutí musí být písemně (s kulatým razítkem) doručeno Ministerstvu kultury ČR, Maltézské náměstí 471/1, 118 11 Praha 1.
Ostatně takovou změnu, jako dosud registrovaná knihovna, musí Váš provozovatel, na MK ČR oznámit nejdéle do 30 dnů po rozhodnutí ( z.č. 257/2001 Sb., § 7, odst. 1.).
3) MK ČR Vás na základě takového oznámení vyřadí a o vyřazení Vás spraví opět písemně.

Budete-li potřebovat ještě další, doplňující informace, obraťte se přímo na Knihovnický institut NK ČR.