večerníček

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych vědět jméno pohádky, která se vysílala jako první večerníček. Děkuji.

Odpověď

Dobry den, vecernicek se zacal "klubat" na svet jiz v roce 1963 pod jmenem Stribrne zrcatko, coz byly nedelni podvecerni pohadky s nepravidelnou stopazi (Robot Emilek, Kluk a kometa). Proslula vecernikovska znelka vznikla v cervenci a srpnu 1965. Vytvarnikem byl Radek Pilar a reziserem Vaclav Bedrich. Hudbu zkomponoval Ladislav Simon a hlas propujcil tehdy petilety Michal Citavy.
Prvnim Vecernickem byla pohadka rezisera Vaclava Bedricha O televiznim strasidylku. Pribeh je vypraven kombinaci kreslene animace a fotek. Zdroj informaci:
http://www.czech-tv.cz/specialy/vecernicek40/historie.html.