Václav Černý (1905-1987)

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych vědět, zda existuje nějaká sekundární literatura, která se zabývá dílem Václava Černého. Děkuji

Odpověď

Dobrý den, předpokládáme, že se Vám jedná o literárního kritika a historika Václava Černého.

Záznam z databáze národních autorit NK ČR:
Černý, Václav, 1905-1987
Narozen 26.3.1905 v Jizbici u Náchoda, zemřel 2.7.1987 v Praze. PhDr., profesor srovnávacích dějin literatury, literární historik a kritik, autor esejí, monografií, memoárů, překladatel z románských jazyků.

Na stránkách NK ČR jsou volně k dispozici zdroje ke zjištění sekundární literatury http://sigma.nkp.cz/F/ :

Báze ANL - Články v českých novinách, časopisech a sbornících, od roku 1991- Báze NKC - online katalog NK ČR

Zadáním jména do předmětového hesla budou nalezeny záznamy, doporučujeme přístup přes Rejstřík, neboť autorů se stejným jménem bylo více.
Po zadání do příslušného pole v Rejstříku a výběrem hesla Černý Václav (1905-1987) budou nalezeny relevantní záznamy, např.

Česká literární kritika 20. století : k 100. výročí narození Václava Černého. -- Vyd. 1.. -- Praha : Památník národního písemnictví, 2006. -- 390 s. : portréty

Pro články publikované do roku 1990 doporučujeme tištěnou bibliografii Články v českých časopisech 1953-1990, která je dostupná v NK ČR v Referenčním centru nebo v krajských knihovnách.
Pro úplnost dodáváme, že Ústav pro českou literaturu vystavuje na svých stránkách databáze k oboru http://www.ucl.cas.cz/katalog.html