Užití fotoaparátu v NK ČR

Text dotazu

Dobrý den.
Ráda bych se zeptala, zda je možné z knih zapůjčených do studovny pořizovat
fotografie digitálním fotoaparátem.
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
po předchozím projednání s obsluhou studovny a případně řádném vyplnění příslušného prohlášení (pokud je požadováno) lze použít vlastní fotoaparát ke zhotovení rozmnoženiny pro osobní potřebu, a to vždy za dodržení podmínek manipulace s dokumenty, bez použití blesku (nebo jiného světelného zdroje) a bez použití stativu.

Bližší informace Vám vždy poskytne služba ve studovně.