ustanovení o lovu

Text dotazu

Ustanovení o lovu pro Čechy kde se říká,že lov je kratochvílí šlechty bylo vydáno 1641, 1642 nebo 1643?
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

zmínku o ustanovení o lovu pro Čechy jsme nalezli pouze na webových stránkách Českomoravské myslivecké jednoty (http://www.cmmj.cz/historie/historieLovu.asp), kde se konkrétně píše: "Císař Ferdinand III. (1637-1657) vydává roku 1641 ustanovení o lovu pro Čechy, ve kterém se uvádí, že myslivost je kratochvílí šlechtickou, poddaní jsou při lovech povinni robotami. Znamená to utužení robotných povinností poddaných, znamená to však také rozmach pytláctví (ze msty, pro obživu, z lovecké vášně)."