úřednictvo

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu. Hledám literaturu v anglickém jazyce, která by se týkala historie úředníků a úřednictva, nejlépe městských, v 1. pol. 20. století, zeměpismě vymezeno státy bývalého Rakouska - Uherska a západní Evropa. Práce německých autorů jsem našla, avšak s anglicky píšícími jsem neuspěla vůbec.

Odpověď

Dobry den, literatury, ktera by pojednavala o historii uredniku ci urednictva v 1 pol. 20. stol, a ktera by byly napsana v anglickem jazyce, skutecne mnoho neni. Z informacnich zdroju dostupnych v Narodni knihovne Ceske republiky (viz. Přehled bází NK CR http://sigma.nkp.cz/F, JIB www.jib.cz, OCLC) jsme nalezli publikace:

Austria-Hungary and Great Britain 1908-1914 : with an introductory chapter on the diplomatic relations between Austria and England up to 1908 / Alfred Francis Pribram ; translated by Ian F.D. Morrow. -- London : Geoffrey Cumberlege, 1951. -- 328 s. ; 21 cm. Obsahuje bibliografii

The Hapsburg monarchy : 1867-1914 / Arthur J. May. -- 1st ed.. -- New York : Norton, 1968. -- viii, 532 s. ; 18 cm Obsahuje bibliografii, bibliografické odkazy a rejstřík

The peoples of Austria-Hungary. I. Hungary. Great Britain. 1919 English Book 1 p. l., 144 (i. e. 140) p. 23 cm. [London] Naval Staff, Intelligence Dept.,

The cancellations of Hungarian post offices on the first five issues of Austrian stamps, 1850-67, during the Austrian administration / G S Ryan 1980 English Book xxi, 641 p. : ill. ; 26 cm. London : Royal Philatelic Society, ; ISBN: 0900631090

Railway conditions and administration : the United States, Texas, Great Britain and Ireland, France, Germany, Austria-Hungary, and Japan / Joseph Draper Sayers 1906 English Book 14 p. ; 23 cm. [S.l. : s.n.,

Imperial Liberal Centralists and the Hungarian ruling class : the impact of Franz Joseph's administration on Hungary, 1849-1853 / Peter I Hidas 1974 English Book : Thesis/dissertation/manuscript : Microform Archival Material xxi, 233 leaves : map ; 28 cm.

Vyhledavani v databazich se provadi prostrednictvim zvolenych klicovych slov (v nasem pripade jsem zvolili terminy: statni sprava, urednici zemsti, urednici spravni, Rakousko-Uhersko, monarchie, administration, clerical work, clerk official Austria Hungary). Do vyberoveho prehledu jsme se snazili uvest dokumenty obsahujici bibliografii. Pri studiu je bezne, ze se seznam studijni literatury rozsiruje na zaklade udaju uvedenych v bibliografii.

Vase teme je opravdu velice specificke a jeho zpracovani je casove narocnejsi. Narodni knihovna zpracovava soupis literatury na dane tema z ceskych i zahranicnich zdroju podle pozadavku uzivatele. Jedna se o sluzbu placenou a vice informaci ziskate na internetovych strankach http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_reserse.htm .