určení slovního druhu slova tolikež

Text dotazu

určení slovního druhu slova tolikež

Odpověď

Dobrý den,

k Vašemu dotazu ohledně slova tolikež:

tolikéž je adverbium (příslovce) a znamená právě tolik, také tolik

Bělič, Jaromír, Kamiš, Adolf, 1915-1991, Kučera, Karel, 1947-. Malý staročeský slovník.  Jaromír Bělič, Adolf Kamiš, Karel Kučera ; Dodatek Václav Křístek.  1. vyd. Praha : Státní pedagogické nakladatelství, 1979. 707 s. (Učebnice pro vysoké školy).

Pěkný den přeje Bc.H.Myslivcová, Knihovna města Hradce Králové