Určení roku vydání knihy

Text dotazu

Dobrý den, nevím, jestli jsem zde správně -
 prosila bych o odkaz, jak mám zjistit rok vydání knihy? Konkrétně jde
 o Karafiátovy Broučky, 26 vydání.Nakladatel A. Hynek, Praha. Prosím o
 odpověď, s pozdravem

Odpověď

Dobré ráno,

správně tu určitě jste. Pokusila jsem se nalézt odpověď na Vaši otázku, ale bohužel jsem nebyla zcela úspěšná. V České národní bibliografii o tomto konkrétním vydání není žádná zmínka, v Souborném katalogu ČR (Caslin) je tento záznam:

http://aleph.nkp.cz/F/IRXHMU2YRHR7PE9X637AGF96EA33L8RD1T8RGTQXPEEX58JD2F-36662?func=full-set-set&set_number=008711&set_entry=000008&format=999
Při prohledávání webu jsem ještě nalezla tento odkaz:

http://www.antikvariatpocta.cz/index.php?p=show&genre=58
- zde je zmínka o Vámi požadovaném dokumentu, nicméně problémem u takto starých knih bývá, že často rok vydání ani nemají uvedený, pak se většinou odhaduje např. od vydání jemu nejbližších. Proto také ony údaje "1930?"či [1928].

Pokud budete mít ještě nějaké otázky, neváhejte mě kontaktovat.