Urbář panství Kumburk-Úlibice

Text dotazu

Chtěl jsem se zeptat, zda-li existuje přepis urbáře panství Kumburk-Úlibice z roku 1635. Našel jsem záznam o Josefu Janu Fučíkovi, že vydal v roce 1925 bibliografii : Urbář panství Kumburk-Oulibického z roku 1635, Lomnicko nad Popelkou 6/1925, s. 89-92.

Odpověď

Dobrý den,

bohužel se nám existenci přepisu urbáře panství Kumburk - Oulibického nepodařilo ověřit. Ve sbírkách Národní knihovny ČR ani v Souborném katalogu ČR není přepis ani originál tohoto dokumentu uložen. Zkuste se prosím obrátit na Státní oblastní archív v Jičíně. V daný okamžik není jejich fond zdigitalizován, takže Vám nejsme schopny podat ucelenější obraz k této problematice: http://vychodoceskearchivy.cz/jicin/knihovna/.