Úprkova ul.

Text dotazu

Dobrý den,
chtěl bych vědět, jak se v minulosti jmenovala Úprkova ul. v Hradci Králové (Malšovicích)? Mám záznamy o Názvech HLAVNÍ či MASARYKOVA TŘÍDA. A v kterých letech došlo k přejmenování?

Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

Úprkova ulice se od roku 1933 jmenovala Masarykova a Tyršova, od roku 1940 Viktoria Str., a od roku 1942 Úprkova.

Použité zdroje

DEJMEK, Bohumír. Historie a současnost Hradce Králové ve jménech ulic. 1. vyd. Hradec Králové: Gaudeamus, 1993, s. 114.