Umírání a smrt

Text dotazu

Dobrý den, hledám nějaké další publikace k tématu umírání a smrt, již jsem si našla Kübler-Ross O smrti a umírání, hovory s umírajícími, o dětech a smrti, odpovědi na otázky o smrti a umírání, světlo na konci tunelu. Od Haškovcové Thanatologie. Od Špatenkové o posledních věcech člověka, poradenství pro pozůstalé a od Svatošové víme si rady s duchovními potřebami nemocných?. Předem mnohokrát děkuji za Vaši odpověď. Hezký den.

Odpověď

Dobrý den,

knihy k tématu umírání a smrt lze hledat ve volně přístupném elektronickém katalogu Národní knihovny ČR na www.nkp.cz,  katalogy a databáze, báze NKC - knihy. Vybírat lze podle klíčových slov (předmětových hesel). Knihy umírání a  smrt rozebírají z různých hledisek (psychologie, náboženství, lékařství) a Vy sama nejlépe poznáte, které by Vás zajímaly.

Na ukázku posíláme několik titulů. Záznamy jsou v podrobném formátu s předmětovými hesly, která byste mohla využít, až budete vyhledávat další literaturu:

     Hlavni zahlavi       Halifax, Joan

     Nazev                Byti v umirani : rozvijeni soucitu a prekonavani strachu v pritomnosti smrti / Joan Halifaxova ; s predmluvou Iry Byockove ; prelozil Jan Honzik

     Vydani               Prvni vydani v ceskem jazyce

     Nakladatel           Praha : Maitrea, 2015

     Popis (rozsah)       240 stran ; 21 cm

     ISBN                 978-80-7500-118-4 (brozovano)

     Poznamka             Prelozeno z anglictiny

     Poznamka             Obsahuje bibliograficke odkazy

     Predmet. heslo       umirajici -- buddhisticke pojeti

     Predmet. heslo       smrt -- buddhisticke pojeti

     Predmet. heslo       strach ze smrti

     Predmet. heslo       soucit -- buddhisticke pojeti

     Predmet. heslo       sebepoznani -- buddhisticke pojeti

     Predmet. heslo       smysl zivota -- buddhisticke pojeti

     Predmet. heslo       paliativni pece

     Predmet. heslo       buddhisticka meditace

     Forma, zanr          popularne-naucne publikace

     Hlavni zahlavi       Hermanova, Daria, 1976-

     Nazev                Co bychom meli vedet, nez odejdeme / Daria Hermanova

     Nakladatel           [Cercany] : [Daria Hermanova], 2015

     ISBN                 978-80-260-7669-8 (brozovano)

     Poznamka             Obsahuje bibliografii

     Predmet. heslo       umirajici

     Predmet. heslo       umirani

     Predmet. heslo       smrt

     Predmet. heslo       strach ze smrti

     Hlavni zahlavi       Kung, Hans, 1928-

     Nazev                Dobra smrt? / Hans Kung ; [z nemeckeho originalu ... prelozila Helena Medkova]

     Vydani               Vyd. 1.

     Nakl. udaje          Praha : Vysehrad, 2015

     ISBN                 978-80-7429-549-2 (vaz.) : Kc 248,00

     Edice                Teologie

     Poznamka             Obsahuje bibliograficke odkazy

     Predmet. heslo       smrt

     Predmet. heslo       umirani

     Predmet. heslo       eutanazie

     Predmet. heslo       lidska dustojnost

     Predmet. heslo       rozhodovani

     Predmet. heslo       svobodna vule

     Predmet. heslo       lekarska etika

     Predmet. heslo       moralni teologie -- 20.-21. stoleti

     Predmet. heslo       katolicti teologove -- Svycarsko -- 20.-21. stoleti

     Predmet. heslo       nazory a postoje -- 20.-21. stoleti

     Chronolog. udaj      20.-21. stoleti

     Hlavni zahlavi       Spinkova, Martina, 1959-

     Nazev                Jak byt nablizku : provazeni poslednimi tydny a dny zivota / volne podle textu Daniely Tausch-Flammer zpracovala Martina Spinkova ; preklad Aranka Gartnerova

     Vydani               4. vydani

     Nakladatel           [Praha] : Cesta domu, [2015]

     ISBN                 978-80-905809-9-2 (brozovano)

     Predmet. heslo       pomahajici chovani

     Predmet. heslo       interpersonalni vztahy