Ulice Šimanovská

Text dotazu

Dobrý den, velice by nás zajímalo, jak vznikl název ulice ŠIMANOVSKÁ v Kyjích na Praze 9. Po kom a kdy byla tato ulice a posléze i zdejší základní škola pojmenována. Srdečně děkuji!

Odpověď

Dobrý den,

název ulice Šimanovská vznikl pravděpodobně odvozením od názvu jména českého rybníka. Dříve se tato ulice nazývala Nádražní, tento název vycházel z polohy ulice nedaleko železniční zastávky Praha-Kyje. K přejmenování došlo po připojení Kyjí k Praze v roce 1968.

Zdroj:

* LAŠŤOVKA, Marek; LEDVINKA, Václav. Pražský uličník. 2. díl. Praha : Libri, 1998. ISBN 80-85983-25-7.