Ucebnice holandstiny

Text dotazu

Dobry den. Pokud me pamet a zrak neklame, nevysla u nas pres dvacet let zadna ucebnice holandstiny.

Odpověď

Dobrý den.

Již „klasickou“ knihu s názvem Učebnice nizozemštiny, autorek Olgy Krijtové a Jany Červenkové vydalo nakladatelství Karolinum v roce 2014, jako 4. vydání. Učebnice má 368 stran a 2 CD-ROM.

Od 1. vydání učebnice O. Krijtové v roce 1995 se 4. vydání  výrazně liší, protože původní učebnice měla rozsah pouze 119 stran a byla bez CD-ROM.

Použité zdroje

KRIJTOVÁ, Olga a Jana ČERVENKOVÁ. Učebnice nizozemštiny. Čtvrté vydání. Praha: Karolinum, 2014, 368 stran. ISBN 978-80-246-2686-4.

KRIJTOVÁ, Olga. Učebnice nizozemštiny. 1. vyd. Praha: Karolinum, 1995, 119 s. ISBN 80-7066-949-7.