Ubrousky na svatební tabuli

Text dotazu

Dobry den chtela bych informace jak se skladaji ubrousky na svatebni tabuli.
Dekuji.

Odpověď

Dobry den,

pokud pripravuje svatebni tabuli profesional, predpoklada se, ze je specialne vyskolen, absolvoval kurzy nebo primo hotelovou skolu, ktera se stolnicenim na odborne urovni zabyva. Pripravu svatebni tabule vetsinou rodice nevesty a zenicha nechavaji na profesionalech, nebot se svatebni hostina odehrava v restauraci.

Bylo vydano velke mnozstvi ruznych knih o spolecenskem chovani, stolovani pri ruznych slavnostnich prilezitostech, kde jsou mimo jine popsany pravidla, zvyky a napady na upravu stolu pri svatebni hostine. Napr. zdroj:

BONNEAU, Elisabeth. Bud dobry hostitel: pekna a prijemna setkani. Praha: Grada, 2007.

Jedna z kapitol pojednava i o prostirani stolu, (dulezite drobnosti: ubrousky).

Je zde na trech stranach po kratkem uvodu strucny popis a nakres skladani ubrousku. V komentari se rika, ze " ... se prosazuje jednoduchost ... Nikdo od vas nebude ocekavat tvary biskupske mitry, palmovych ratolesti, ... nebo slozitych hvezdic - ...".

Pokud by vas tato informace neuspokojila, bylo by dobre obratit se na pracovniky v oboru, napr.

http://www.hotelovka.cz/hotelova-skola-vyucovane-obory-hotelnictvi-a-turismus.php

Škola hotelnictví a gastronomie Hotelu International, s.r.o.

http://netra.prague.holiday-inn.cz/gastro/

nebo jine instituce zabyvajici se gastronomii.