Týden knihoven

Text dotazu

Zajímalo by mne, který ročník Týdne knihoven letos vlastně je. Dále pak, z jakého podnětu byl vyhlášen první Týden knihoven.

Odpověď

Dobrý den, týden knihoven by měl letos proběhnout po deváté. Pokud jde o původní podnět, předáváme váš dotaz paní Houškové. Informační stránky SKIPu zřejmě znáte: http://skip.nkp.cz/ .

Dobry den. Jde opravdu o 9. rocnik Tydne knihoven. Tyden vznikla jako aktivita sekce verejnych knihoven Svazu knihovniku a informacnich pracovniku CR (SKIP). Konkretne tuto myslenku meli soucasne dva lide (vim to zcela presne, protoze jsem byla jednou z nich :-); druhym byl dr. Vladislav Raska z Knihovny K. Dvoracka ve Vyskove) a nahodne o tomto napadu vzajemne hovorili na jedne ze vzdelavacich akci. Motivem pro vyhlaseni Tydne knihoven byla snaha o prezentaci knihoven jako modernich instituci s daleko sirsim zaberem cinnosti a sluzeb, nez je pouhe pujcovani; slo tedy o snahu propagovat knihovny a jejich sluzby v plne siri, o rozvoj PR knihoven a SKIP. V tomto duchu byl navrh akceptovan sekci a nasledne vykonnym vyborem SKIP a v tomto duchu je Tyden knihoven nadale poradan.