turistické zajímavosti v okolí města Dudince

Text dotazu

Jaké turistické zajímavosti je možné navštívit v okolí nebo přímo ve městě Dudince na Slovensku?

Odpověď

Podle Encyklopédie Slovenska (D. 1: A-D. Bratislava, 1977) nejsou v samotném městečku žádné zajímavé objekty. Archeologické nálezy (mj. volutová, železovská a lengyelská kultura z období neolitu) dokládají staré osídlení. Slovanské osídlení doloženo v 9. stol. Existenci samotné obce potvrzují písemné prameny v r. 1284. Blízko obce vyvěrají léčivé slané sirně-uhličité termální prameny - budova lázní byla postavena v r. 1966. Na stránkách města Dudince (http://mesto.sk/dudince/) najdete soupis pamětihodností v širším okolí, především v Banské Štiavnici (např. Kostel sv. Kateřiny, Evangelický kostel, kostel sv. Alžběty, kostel sv. Egidia), Hontiansko-novohradská knihovna A.H.Škultétyho ve Velkém Krtíši; ve Štiavnických horách je možné absolvovat naučnou stezku Richňavská jezera); prolinkem si zobrazíte o každé položce seznamu podrobnější informace.