Tuček Alois

Text dotazu

Prosím o sdělení, kde mohu získat podrobnější informace o Aloisu Tučkovi, který za první sv. války působil v Moskvě, spoluvytvářel Českou družinu, jednotku, která se stala základem pro naše legie v Rusku. Mnohokrát děkuji za informaci.

Odpověď

Bližší údaje k Vámi hledané osobnosti naleznete v následujících zdrojích:

TOMEŠ, Josef et al. Biografický slovník XX. století. Sv. 3., Q-Ž. V Praze : Paseka, 1999, s. 382. ISBN 80-7185-247-3.

ZUMAN, František. Osvobozenská legenda : vzpomínky a úvahy o československém odboji v Rusku. Sv. 1. V Praze : F. Zuman, 1922. 166 s. [A. T. dle rejstříku ve 2. svazku]

ZUMAN, František. Osvobozenská legenda : vzpomínky a úvahy o československém odboji v Rusku. Sv. 2. V Praze : F. Zuman, 1922. 229 s. [A. T. dle rejstříku]

PICHLÍK, Karel. Zhraniční odboj 1914-1918 bez legend. 1. vyd. Praha :
Svoboda, 1968. 499 s. [A. T. dle rejstříku]

PICHLÍK, Karel, VÁVRA, Vlastimil a KŘÍŽEK, Jaroslav. Červenobílá a rudá : vojáci ve válce a revoluci 1914-1918. 1. vyd. Praha : Naše vojsko, 1967. 471 s. [A. T. dle rejstříku]

V případě zájmu o další informace Vám mohu nabídnout rešerší služby, které poskytuje pracoviště speciální studovna Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje (viz http://www.svkpl.cz/cs/sluzby/bibliograficke-sluzby/resersni-sluzby-ve-specialni-studovne/).Jedná se o služby placené (viz
http://www.svkpl.cz/files/cenik-sluzeb-platny-od-1-1--2011-.pdf ; odst. V.Ceny speciálních služeb), jejichž prostřednictvím můžete získat nejen úplné citace monografií, statí a článků (podle normy ISO 690), ale také jejich plné texty, tj. fotokopie. Je nutné vyplnit formulář a zaslat jej poštou na naši adresu (podpis a kontakt), výsledky rešerše zašleme klasickou poštou na fakturu.