Tritius - umístění čárového kódu v/na dokumentu

Text dotazu

Dobrý den,
ráda bych se zeptala na umístění čárového kódu pro evidenci dokumentu. Pro ZUŠ zpracovávám dokumenty v katalog. inf. systému Tritius, mám vytištěné štítky s čárovým kódem a nejsem si 100 % jistá o jejich správném umístění v/na dokumentu (zpracovávám hlavně: učebnice, cd, dvd, hudebniny). Děkuji za pomoc.

Odpověď

Dobrý den,

umístění čárových kódů  by mělo odpovídat potřebám adjustace té které knihovny. V oddělení doplňování domácích dokumentů umisťujeme ČK do levého horního rohu na rub titulní strany, ale také doprostřed,  a na zvukové snímky a elektronické dokumenty na CD-ROM a DVD-ROM lepíme ČK do pravého horního rohu, pokud se nejedná o průhlednou krabičku s vloženým doprovodným materiálem. Vždy je důležité nepřelepit údaje v knize.