transport korunovačních klenotů

Text dotazu

Dobrý den,
hledám časopis Květy, ročník 1968 (69 ?), kde na titulní listě čísla (neznám) je celostránková fotografie korunovačních klenotů.
Jde mi o článek týkající se plánu transportu klenotů do sejfu žilinské banky v roce 1938 nebo 1939 před Němci. Známo jako Operace KFC. Děkuji a v případě, že jsem u Vás na špatné adrese, moc prosím o návod, kam se obrátit.

Odpověď

Dobrý den,

nahlédli jsme do časopisu Květy z roku 1969. V tomto ročníku je fotografie korunovačních klenotů pouze v prvním lednovém čísle na třetí straně periodika. Článek o plánech transportu korunovačních klenotů v roce 1938 - 39 toto číslo neobsahuje.

Předchozí ročník 1968 je bohužel v Klementinu nedostupný. Celý ročník byl zařazen do poškozeného fondu a nepůjčuje se.

Nahlédli jsme proto též do výběrové článkové bibliografie z roku 1968. O historii korunovačních klenotů je zde uveden pouze jeden článek uveřejněný v Lidové demokracii:

* PAVLÍČEK, J. Nacisté a české klenoty. Lidová demokracie. 1. 11. 1968, s. 2.

(Zdroj: Články v českých časopisech. Bibliografický katalog ČSSR. 1968. Praha : Panorama, 1969.)

Výstava korunovačních klenotů probíhala v roce 1968 v období 26. 10.-3. 11. 1968. Předpokládáme proto, že článek pravděpodobně vyšel v období kolem této výstavy.

O dohledání článku v časopisu Květy, ročník  1968, zkuste požádat některou jinou českou knihovnu, která časopis vlastní. Viz:

http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=000086375&local_base=SKC