Tichá hrůza, Ray Bradbury

Text dotazu

Sháním, prosím knihu Tichá hrůza od autora Ray Bradbury.

Odpověď

Dobrý den,

Tichá hrůza je přesněji řečeno antologie povídek, v níž je zastoupen také R. Bradbury, a to povídkou Zástup. Česky ovšem vyšla celá řada samostatných knih R.Bradburyho. Údaje o nich najdete v katalogu Národní knihovny (http://sigma.nkp.cz/F/ báze NKC).
Připojujeme záznam s obsahem Tiché hrůzy (druhé vydání vyšlo v r. 1970).
Kniha je k dispozici v Národní knihovně k absenční výpůjčce (záznam také v NKC).

Korbař, Tomáš, 1920-1976
Tichá hrůza / vybral a uspořádal Tomáš Korbař ; [z anglických a amerických originálů přeložil Tomáš Korbař]. -- 1. vyd.. -- Praha : Mladá fronta, 1967 (Mír 2). -- 318, [4] s. ; 8°. -- (Smaragd ; sv. 45) ISBN (Váz.)

70000 výt. -- Il. tit. dvoulist a obálka: Jaroslav Fišer -- Vazba: Václav Sivko

Resumé: Soubor povídek horror, pořízený z anglosaské literatury (Daphne du Maurier, Ptáci; Robert Aickman, Čekárna, Vyzvánění; Henry Kuttner, Byl to démon; Ray Bradbury, Zástup, Malý vrah; Keith Roberts, Boulterovi kanáři; Joan Vatseková,Souboj; Richard Bloch, Plášť; John Seymour Sharnik, Meze Waltera Hortona; Stanley Ellin, Specialita šéfkuchaře, Smrt na Štědrý večer; Carter Dickson, Muž s kožešinovým límcem, E.C. Tubb, Drzoun; Robert M. Coates, Muž, který zmizel;Shirley Jacksonová, Letní hosté). Snahou pořadatele i redakce bylo shromáždit co největší počet možných variací na zmíněný žánr, a to od anekdotického příběhu až po literárně nejlepší ukázky.