tanec

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda máte v knihovně k zapůjčení knihy týkající se tanců latinskoamerických a standardních, kde se pojednává o historii, technice tanců, výživě a regeneraci v závodním tancováníaj. Autoři mohou být např.Jiří Plamínek nebo Zdeněk Landsfeld, Milan Degen, Jindřich Hes, ale i jiní. Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den, od Vámi uvedených autorů (autora) se v NK ČR nacházejí pouze knihy, které se věnují stepu:
* DEGEN, Milan. Základní informace o stepu. 2., Nástin nejstarší historie stepu v Čechách a na Moravě cca 1884-1939. 1. vyd. Praha : Ústř. kult. dům železničářů, 1987.
* DEGEN, Milan. Základní informace o stepu. Díl 1. Praha : Ústř. kult. dům železničářů, 1984.

Knihy Vámi zmíněných autorů vlastní:
* PLAMÍNEK, Jiří. Společenský tanec pro začátečníky : taneční v kapse. Praha : Plamínek Produkction, 2001. - Středočeská vědecká knihovna Kladno.
* PLAMÍNEK, Jiří.Taneční v kapse : společenský tanec pro začátečníky s lehkým návodem Jak se chovat mezi lidmi a několika slovy o stolování. 2. vyd. Praha : Plamínek Production, 2003. - Krajská knihovna Karlovy Vary.
* LANSFELD, Zdeněk. Technika latinsko-amerických tanců. Praha : Plamínek Production, 2000. - Středočeská vědecká knihovna Kladno
* LANSFELD, Zdeněk. Technika standardních tanců. Praha : J.Plamínek, 1999. - Středočeská vědecká knihovna Kladno
* LANSFELD, Zdeněk. Hodnocení tanečního výkonu. Praha : Plamínek Production, 2001. - Středočeská vědecká knihovna Kladno
* DEGEN, Milan. Společenský tanec ve dvacátém století zejména v Čechách a částečně i na Moravě a Slovensku. 1. vyd. Praha : Plamínek Production, 2003.

Ve fondu:  Knihovna AV ČR, Národní galerie Praha, Středočeská vědecká knihovna Kladno
*  HES, Jindřich. Polka. [Česko?] : Jindřich Hes sen., 1998. - Středočeská vědecká knihovna Kladno (dle Souborného katalogu ČR:
http://sigma.nkp.cz/cze/skc ) V knihovně, ve které jste přihlášená, ovšem můžete zažádat o meziknihovní výpůjčku daných titulů:
http://www.knihovny.cz/sluzby/175-meziknihovni-sluzby

Tituly věnované tanci, které nabízí Národní knihovna (výběr):
*  Společenský tanec : Technika standardních tanců : Valčík. Brno : Kraj. kult. středisko, 1989; Slowfoxtrot.(1989); Variace pro pokročilé : slowfoxtrot, quickstep, waltz, tango (1988); Waltz (1988); Tango (1988); Quickstep (1988).
*  ODSTRČIL, Petr. Sportovní tanec : standardní tance : latinskoamerické tance. 1. vyd. Praha : Grada, 2004. ISBN 80-247-0632-6.
*  WAINWRIGHT, Lyndon B. V rytmu tance : [standardní a latinskoamerické tance krok za krokem]. 1.vyd. V Praze : Ikar, 2006. ISBN 80-249-0819-0.
*   Společenský tanec : Technika latinsko-amer. tanců : Paso doble. Brno : Kraj. kult. středisko, 1989; Rumba (1988); Samba (1988); Variace pro pokročilé : rumba, samba, paso doble, jive, cha-cha (1988); Jive (1988); Ča-ča (1988)

Více informací o výše zmíněných titulech a další publikace k tématu můžete dohledat v Online katalogu Národní knihovny: http://sigma.nkp.cz/cze/nkc.