Tajný projekt Luftwafe

Text dotazu

Dobrý den. Narazil jsem na pár informací o německém projektu kruhového letadla (létajícího talíře), které prý bylo schopno letu a zkoušelo se v Praze Kbelích. Prosím nejsou někde ucelenější informace? Velice děkuji

Odpověď

Dobrý den,

k tematu, ktere Vas zajima, se vaze obsahlejsi clanek Miroslava Marese, ktery vysel v Reflexu v roce 2005 a kde je zminovana kniha Rudolfa Lusara Tajne zbrane treti rise (1957).

MARES, Miroslav. Letajici talire treti rise. Reflex, 2005, roc. 16, cis. 022, s. 64.

Rudolf Lusar publikoval i v nemcine, v katalogu Library of Congress je uvedena napr.:

LUSAR, Rudolf. Die deutschen Waffen und Geheimwaffen des 2. Weltkrieges und ihre Weiterentwicklung. München : J. F. Lehmann , 1957, c1958.

Další clanek, který se asi zabyva Vami hledanym problemem je:

Létající talíře a realita / ZO Technik. -- Praha. -- ISSN 1210-616X. -- Roč. 4, č. 12 (199612), s. 49.

Tento text jsme vsak nemohli overit.
Na internetu je mozno nalezt dalsi odkazy na Vami hledanou problematiku, napr. na adrese:
http://www.kpufo.cz/wa/wab/tajne3.htm.
http://www.matrix-2001.cz/v2/print.aspx?aid=980

Do jake miry se jedna o skutecna fakta a do jake miry o smyslenky, musite posoudit sam.