Tajemství slov

Text dotazu

Mel bych zajem si precist knihu Tajemství slov ISBN: 978-80-7235-336-1. Je mozne vypujcit ci koupit tuto publikaci ve formatu "ekniha"? Pokud ne, tak mam "podotazku". Proc je tak malo ceskych knih digitalizovano?

Odpověď

Dobrý den,
na digitalizaci knih se pracuje v rámci digitální knihovny http://www.registrdigitalizace.cz/rdcz/. Je třeba rozlišovat, zda kniha vyjde přímo jako e-kniha nebo je v rámci digitalizace následně zdigitalizovaná. Digitalizace knih se většinou zatím týká starých a vzácných knih, které je třeba uchovávat a chránit. Podle našich dostupných zdrojů kniha Tajemství slov jako e-kniha nevyšla. Knihu Tajemství slov je možno půjčit si v klasické papírové podobě i v Národní knihovně ČR, viz odkaz níže. Podle souborného katalogu knih  na www.nkp.cz  je tato kniha i v mnoha dalších knihovnách v ČR, viz níže.
Záznam v elektronické katalogu (NKC):
     Hlavni zahlavi      Styblik, Vlastimil, 1926-
     Nazev               Tajemstvi slov / Vlastimil Styblik
     Vydani              1. vyd.
     Nakl. udaje         Praha : SPN - pedagogicke nakladatelstvi, 2006
     Popis (rozsah)      175 s. : barev. il. ; 24 cm
     Cislo nar.bibl.     cnb001692137
     ISBN                80-7235-336-5 (broz.) : Kc 129,00
     Poznamka            Obsahuje bibliografii
     Predmet. heslo      cestina
     Predmet. heslo      prislovi a rceni
     Predmet. heslo      etymologie
     Forma, zanr         popularne-naucne publikace
     Skupina Konspektu   811.162.3 - Cestina
     MDT                 811.162.3
     MDT                 398.9
     MDT                 81'373.6
     MDT                 (0.062)
     Predm. hesla-angl.  Czech language
     Predm. hesla-angl.  proverbs
     Predm. hesla-angl.  etymology
     Forma, zanr-angl.   popular works
     CNB                 cnb001692137
     System. cislo       001692137
Signatura NK ČR:  SF II 076205 absenčně na 30 dnů nebo 54 F 084743 prezenčně do studovny

Záznam v souborném katalogu (SKC):
Hlavní záhlaví   Styblík, Vlastimil, 1926-
Název   Tajemství slov / Vlastimil Styblík
Vydání   1. vyd.
Nakl. údaje   Praha : SPN - pedagogické nakladatelství, 2006
Popis (rozsah)   175 s. : barev. il. ; 24 cm
Ve fondu   ABA001 [NK ČR Praha] -- prezenčně
   ABA012 [NPMK JAK Praha]
   ABD001 [FF UK - Knihovna Praha]
   ABD005 [PedF UK - Ústřední knihovna Praha]
   ABG001 [Městská knihovna Praha - Staré Město] -- sign. R 10284
   BOA001 [Moravská zemská knihovna Brno] -- sign. 2-1175.259
   BVG001 [Městská knihovna Břeclav]
   CBA001 [JVK České Budějovice]
   DCG302 [Městská knih. Děčín]
   HKA001 [Studijní a vědecká knihovna Hradec Králové] -- sign. B-17
   KLG001 [Středočeská vědecká knihovna Kladno] -- sign. J 241377
   KVG001 [Krajská knihovna Karlovy Vary]
   LNG501 [Městská knihovna Žatec]
   OLA001 [Vědecká knihovna Olomouc] -- sign. 1-177.650
   OSA001 [Moravskoslezská věd.knih. Ostrava] -- sign. G 300.338
   OSD001 [Ostravská univerzita - Univ. knih.] -- sign. C29047
   PNA001 [Studijní a vědecká knihovna Plzeň] -- sign. 31B19794
   PND002 [ZČU - Pedagog. knih. Plzeň] -- sign. PEDKNV1099
   UHG001 [Knih. B.B.Buchlovana Uherské Hradiště] -- sign. 811.162.3
   ULG001 [Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem] -- sign. N187446
   ZLD002 [Univerzita T.Bati - Knihovna Zlín]