SZBP EU ČR

Text dotazu

Bezpečnostní politika České republiky a její integrace do Společné zahraniční a bezpečnostní politiky EU

Odpověď

Dobrý den,

o tématu,  které Vás zajímá, bylo napsáno velké množství knih a článků, které si můžete vyhledat ve volně přístupném elektronickém katalogu Národní knihovny  ČR na www.nkp.cz, katalogy a databáze, báze NKC nebo články báze ANL. Na ukázku Vám uvádíme některé bibliografické záznamy knih; podle klíčových slov (předmětových hesel) sám můžete posoudit, zda je pro Vaši práci kniha vhodná nebo ne. Doporučujeme podívat se i na stránky ministerstva obrany http://www.mocr.army.cz/multimedia-a-knihovna/default.htm  nebo zahraničí  http://www.mzv.cz/jnp/cz/zahranicni_vztahy/bezpecnostni_politika/index.html  a na stránky Evropské unie http://europa.eu/pol/cfsp/index_cs.htm  , kde by mohly být informace k problematice, která Vás zajímá.

     Eichler, Jan, 1952-

     Bezpecnostni a strategicka kultura USA, EU a CR / Jan Eichler. -- Vyd. 1.. -- Praha : Karolinum, 2011. -- 214 s. ; 21 cm

     ISBN 978-80-246-1956-9 (broz.)

     Anglicke resume

     . -- Obsahuje bibliografie a bibliograficke odkazy. -- Vydavatel: Univerzita Karlova v Praze

     Univerzita Karlova

      * bezpecnostni politika -- Spojene staty americke -- 2001-2010

      * bezpecnostni politika -- zeme Evropske unie -- 2001-2010

      * bezpecnostni politika -- Cesko -- 2001-2010

      * filozofie politiky -- Spojene staty americke

      * filozofie politiky -- zeme Evropske unie

      * filozofie politiky -- Cesko

      * monografie

     Signatury:* 54 H 330968* I 518088* SF II 083252

     Cabada, Ladislav, 1973-

     Aktualni vyzvy evropskeho integracniho procesu / Ladislav Cabada a kolektiv. -- Plzen : Vydavatelstvi a nakladatelstvi Ales Cenek, 2010. -- 295 s. ; 21 cm

     ISBN 978-80-7380-289-9 (broz.)

     Anglicke resume

     . -- Obsahuje bibliografii, bibliograficke odkazy a rejstrik

      * Evropska unie

      * evropska integrace

      * politicky system -- zeme Evropske unie

      * mezinarodni bezpecnost -- zeme Evropske unie

      * regionalni politika -- zeme Evropske unie

      * kolektivni monografie

     Signatury:* 54 H 319037* I 506234* SF II 081058

     Pikna, Bohumil, 1947-

     Evropsky prostor svobody, bezpecnosti a prava prizmatem Lisabonske smlouvy : [vysokoskolska ucebnice] / Bohumil Pikna. -- 2., dopl. vyd.. -- Praha : Linde, 2010. -- 422 s. ; 22 cm

     ISBN 978-80-7201-813-0 (vaz.)

     Chronologicky prehled. -- Obsahuje bibliografii, bibliograficke odkazy a rejstrik

      * Evropska unie

      * Lisabonska smlouva (2007)

      * mezinarodni smlouvy -- zeme Evropske unie

      * evropske pravo

      * vnitrni bezpecnost -- zeme Evropske unie

      * politiky Evropske unie

      * ucebnice vysokych skol

     Signatury:* 54 H 313449* I 501871

     Balaban, Milos, 1962-

     Kapitoly o bezpecnosti / Milos Balaban, Libor Stejskal a kolektiv. -- 2., zmen. a dopl. vyd.. -- Praha : Karolinum, 2010. -- 483 s. : il. ; 21 cm

     ISBN 978-80-246-1863-0 (broz.)

     . -- Obsahuje bibliografie a bibliograficke odkazy. -- Vydavatel: Univerzita Karlova v Praze

     Stejskal, Libor, 1977-

     Univerzita Karlova

      * bezpecnostni politika -- Cesko

      * narodni bezpecnost -- Cesko

      * mezinarodni bezpecnost

      * kolektivni monografie

     Signatury:* 54 H 317130* I 505320

     Syllova, Jindriska, 1956-

     Lisabonska smlouva : komentar / Jindriska Syllova, Lenka Pitrova, Helena Paldusova a kolektiv. -- 1. vyd.. -- Praha : C.H. Beck, 2010. -- xli, 1299 s. ; 23 cm. -- (Beckova edice komentovane zakony)

     ISBN 978-80-7400-339-4 (vaz.)

     Hrbetni nazev: SEU/SFEU

     Cast. prelozeno z anglictiny a francouzstiny?. -- Obsahuje bibliografii, bibliograficke odkazy a rejstrik

     Nova strategicka koncepce NATO: zajmy a priority Ceske republiky / Tomas Sindelar, Jan Jires (eds.). -- 1. vyd.. -- Praha : Centrum transatlantickych vztahu vysoke skoly CEVRO Institut, 2010. -- 60 s. ; 21 cm

     ISBN 978-80-87125-11-3 (broz.)

     . -- Obsahuje bibliografii a bibliograficke odkazy

     Sindelar, Tomas, 1985-

     Jires, Jan

      * Severoatlanticka aliance

      * bezpecnostni politika -- zeme Severoatlanticke aliance -- 2001-2020

      * bezpecnostni politika -- zeme Evropske unie -- 2001-2020

      * bezpecnostni politika -- Cesko -- 2001-2020

      * mezinarodni bezpecnost -- zeme Severoatlanticke aliance -- 2001-2020

      * strategicka situace (vojenstvi) -- zeme Severoatlanticke aliance -- 2001-2020

      * narodni zajem -- Cesko

      * studie

     Signatury:* 54 H 312273* I 500806

     Politiky EU a narodni zajmy vybranych clenskych zemi EU / Vlastimil Fiala ... [et al.]. -- 1. vyd.. -- Olomouc : Iuridicum Olomucensis ve spolupraci s Pravnickou fakultou Univerzity Palackeho v Olomouci, 2010. -- 101 s. ; 21 cm

     ISBN 978-80-87382-08-0 (broz.)

     . -- Obsahuje bibliografii a bibliograficke odkazy

     Fiala, Vlastimil, 1959-

      * narodni zajem -- zeme Evropske unie

      * hospodarska politika -- zeme Evropske unie

      * zahranicni politika -- zeme Evropske unie

      * politiky Evropske unie

      * kolektivni monografie * pripadove studie

     Signatury:* 54 H 322760* I 510526

     Tuma, Miroslav, 1937-

     Obranna politika Ceskoslovenske a Ceske republiky (1989-2009) / Miroslav Tuma, Josef Janosec, Josef Prochazka. -- Praha : Ministerstvo obrany CR - Prezentacni a informacni centrum MO, 2009. -- 231 s. ; 23 cm

     ISBN 978-80-7278-522-3 (broz.) : neprodejne

     . -- Obsahuje bibliografii, bibliograficke odkazy a rejstrik

     Janosec, Josef, 1951-2012

     Prochazka, Josef, 1966-

      * Cesko. Armada

      * ozbrojene sily -- Ceskoslovensko

      * ozbrojene sily -- Cesko -- 20.-21. stol.

      * obrana statu -- Ceskoslovensko

      * obrana statu -- Cesko -- 20.-21. stol.

      * vojenska politika -- Ceskoslovensko

      * vojenska politika -- Cesko -- 20.-21. stol.

      * kolektivni monografie

     Signatury:* 54 F 101389* II 161215

     Bezpecnostni hrozby a bezpecnostni vztahy (2008 : Brno, Cesko)

     Bezpecnostni hrozby a bezpecnostni vztahy : sbornik z pracovniho seminare. -- Vyd. 1.. -- Brno : Univerzita obrany, 2008. -- 174 s. : il. (nektere barev.), portrety ; 21 cm

     ISBN 978-80-7231-546-8 (broz.) ISBN 78-80-7231-546-8 (chyb.)

     Anglicka resume

     Nad nazvem: Univerzita obrany, Ustav operacne taktickych studii, Oddeleni rizeni obrany statu -- Podnazev v tirazi: sbornik ze seminare predmetu Bezpecnostni a vojenska politika -- 40 vyt.. -- Obsahuje bibliografie a bibliograficke odkazy

     Univerzita obrany. Ustav operacne taktickych studii. Oddeleni rizeni obrany statu

      * Cesko. Armada

      * ozbrojene sily -- Cesko

      * bezpecnostni politika -- Cesko

      * narodni bezpecnost -- Cesko

      * vojenska strategie -- Cesko

      * sborniky konferenci

     Signatury:* 54 H 289055* I 478728

     Bezpecne Cesko v bezpecne Evrope / [editor Libor Stejskal ; autori prispevku Milos Balaban ... et al.]. -- 1. vyd.. -- Praha : Urad vlady Ceske republiky, 2007. -- 152 s. : il. ; 21 cm

     ISBN 978-80-87041-17-8 (broz.)

     Cast. prelozeno z anglictiny -- Pod nazvem: Projekt byl uskutecnen za financni podpory Uradu vlady CR v ramci realizace Koncepce informovani o evropskych zalezitostech v CR. -- Obsahuje bibliograficke odkazy

     Stejskal, Libor, 1977-

     Balaban, Milos, 1962-

      * Evropska unie

      * bezpecnostni politika -- zeme Evropske unie

      * bezpecnostni politika -- Cesko

      * vnitrni bezpecnost -- zeme Evropske unie

      * vnitrni bezpecnost -- Cesko

      * boj proti terorismu -- zeme Evropske unie

      * boj proti terorismu -- Cesko

      * studie

     Signatury:* 54 H 278756* I 469216

     Bezpecnostni a obranna agenda Evropske unie (2007 : Praha, Cesko)

     Bezpecnostni a obranna agenda Evropske unie : sbornik z mezinarodniho sympozia : Praha, 13.-15. cervna 2007 / [Petr Hlavacek, Richard Stojar (eds.)]. -- Vyd. 1.. -- Brno : Univerzita obrany, 2007. -- 112 s. : il. ; 25 cm

     ISBN 978-80-7231-273-3 (broz.)

     Cast. anglicky a slovensky text

     Nad nazvem: Univerzita obrany, Ustav strategickych studii -- 120 vyt.. -- Obsahuje bibliografie a bibliograficke odkazy

     Hlavacek, Petr, 1977-

     Stojar, Richard, 1970-

     Univerzita obrany. Ustav strategickych studii

      * bezpecnostni politika -- zeme Evropske unie

      * vojenska politika -- zeme Evropske unie

      * mirove operace -- zeme Evropske unie

      * sborniky konferenci

     Signatury:* 54 F 089320* II 149561