synonyma

Text dotazu

Dobrý den, prosím o nalezení synonyma ke slovům : překvapil, překvapení.

Odpověď

Dobrý den, synonyma těchto slov najdete v synonymických slovnících, např. v tom, uveedeném níže. Stručně vybíráme:
překvapení - súdiv, ohromení, úžas; popř. v dalším významu dárek (expresivně prezent
Překvapit: udivit, ohromit, zarazit,; resp. Vyrušit (zloděje), přistihnout, zastihnout, nachytat.

Pramen:

Slovník českých synonym / Karel Pala, Jan Všianský ; Vazba a graf. úprava Pavel Luffer. -- Praha : NLN, Nakladatelství Lidové noviny, 1994. -- 439 s. ; 21 cm.