svatý patron pošty

Text dotazu

Kdo je svatý patron pošty?

Odpověď

Dobrý den,

patronem pošty je svatý Gabriel (archanděl Gabriel). "S poštou má Gabriel co do činění zejména proto, že on přinášel na zemi nebeské zprávy." Převzato z knihy: RAVIK, Slavomír. Velká kniha světců. 1. vyd. Praha : Regia, 2002. ISBN 80-86367-24x. s. 147.

Dalšími zdroji jsou:

RULÍŠEK, Hynek. Postavy, atributy, symboly : slovník křesťanské ikonografie. 2. upr. vyd. [s.l.] : Karmášek, 2006. cca 500 s. ISBN 80-239-7434-3.

Poutník Jan [online]. [1999] [cit. 2010-01-25]. Dostupný z WWW: <http://www.poutnik-jan.cz/lidova-zboznost--c/patroni-spolku-stavu-remesel-umeni/c-patoni-posty-rozhlasu-skol-mlynaru-hudebniku-instalateru/>.