stylistická cvičení

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych Vás moc poprosit o pomoc. Vůbec nevím co si počít s tímto úkolem a nikdo není ochoten mi poradit a proto jsem se rozhodla obrátit se na Vás. Pokud by jste si vědeli rady s tímto zadáním, prosím Vás o odpověď.-Napsat úvodní větu textu v různých variantách:(k jádru věci,definicí hlavního termínu, vymezením tématu,vysvětlením postupu výkladu,objasněním motivace nebo příčiny psaní textu,zařazením textu do kontextu autorovy práce,představení autora,začátkem formulovaným jako závěr)napsat co nejvíce vět se stejným významem, jako má následující věta: Ve své práci se věnuji tématu českého kubismu.- Mnohokrát děkuji

Odpověď

Dobry den, podle pravidel sluzby Ptejte se knihovny nezpracovavame, cituji z http://www.ptejteseknihovny.cz/zadani-dotazu :
"...Referáty a otázky ke zkouškám
Nežádejte od nás, abychom vypracovali vaše referáty, úkoly a jiné školní úkoly. Rádi vám ukážeme, jak vyhledat literaturu k danému tématu, uvedeme základní tituly z našich fondů, ale nečekejte více....".
Vas ukol, pokud ho dobre z Vaseho zadani chapeme, byl zadan proto, abyste si prohlubovali  slovni zasobu a procvicovali psani ruznych slohovych literarnich utvaru,  abyste ziskali vetsi stylistickou schopnost a pruznost v pisemnem i ustnim projevu.

Vezmete-li napr. zadani "k jadru veci a kubismus",  tak lze napr. pouzit vetu :" ... Pristupme nyni k jadru veci: kubismus je umelecky smer..."
Podobnym zpusobem lze vymyslet dalsi vety, pouzit dalsi zadani, ktere jste ve skole dostali.