Studovna od patnácti?

Text dotazu

Dobrý den,
je mi třináct let a využívám služeb knihovny. Dnes odpoledne jsem si půjčil knihy v oddělení pro děti a mládež a chtěl jsem si je jít přečíst do studovny ve druhém patře. Podal jsem knihovní průkaz a sdlil jí, že nemám zájem o užití počítačů, ale pouze o studování u stolu. Zde mi knihovnice odepřela přístup, protože jsem příliš mladý.
V knihovním řádu není žádná věková hranice uvedena. Jak mám této situaci rozumět?

Odpověď

Dobrý den. Ano, knihovnice ve Vašem případě postupovala správně. Pro čtenáře mladší 15 let je určeno k tomuto účelu oddělení pro děti a mládež v 1.poschodí naší budovy, kde jste evidentně dnes vůbec nebyl. Máte tam dosud nevyzvednutý rezervovaný výtisk knihy.