studium materiálů v NK ČR

Text dotazu

Dobrý den. Na Vašich stránkách jsem objevila spoustu článků, jejichž studium by se mi hodilo k prohloubení konceptu mé diplomové práce. Bylo by možné, samozřejmě po předcházející domluvě, studium těchto materiálů ve studovně vaší knihovny? Dalo by se nějak zařídit, aby mnou požadované časopisy a katalogy byly ve studovně přichytány pro mé prostudování na určité datum, na němž bychom se společně domluvili?

Odpověď

Dobrý den,

chtěli bychom Vás pořádat o upřesnění, o jaké články a katalogy se Vám jedná.

V Národní knihovně jsou dostupné záznamy o českých článcích v elektronické podobě od roku 1991, od roku 1953 do roku 1990 jsou záznamy v české článkové bibliografii v papírové podobě u nás ve studovně. Konkrétní článek v plném textu naleznete buďto v bázi ANL, http://www.nkp.cz, záložka Katalogy a datábáze nebo v bázi Anopress (obojí je dostupné ve studovně Referenčního centra NK ČR). Pokud nenaleznete článek zde, musíte si objednat příslušné periodikum a v něm si článek vyhledat.
Zahraniční články v bázích můžete vyhledávat buďto u nás ve studovně (máte možnost rezervace počítače na dvě hodiny - zadáním přihlašovacích údajů z průkazky) anebo prostřednictvím vzdáleného přístupu (rovněž zadáním přihlašovacích údajů z průkazky),
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Licencovane_online_databaze&submenu3
=104.